ICPC 2023

ABCDEFGHIJK
1*Perm SNRU: Yavito (Subbotin, Zakharov, Shestakov)+1
0:06
+2
1:02
+3
1:46
+1
0:44
+
0:32
+
0:35
+
0:58
+
1:31
+4
2:57
+1
3:17
5
4:58
101048
2Ural FU: Cucumber Juice 73 (Khramov, Rychkov, Nigmatullin)+
0:06
+2
1:50
+2
0:45
+4
1:09
+1
0:25
+
1:12
+
0:39
+
1:53
+2
2:30
+2
3:27
3
4:59
101096
3Ural FU: K&B++ (Dmitriev, Malin, Imaev)+2
0:07
+1
0:48
+6
1:23
+2
1:07
+
0:20
+2
0:31
+
0:42
+2
2:45
+2
2:12
+1
3:37
101172
4Orenburg SU: Feel Good (Sagitov, Kurynov, Belyy)+
0:21
+3
3:23
+3
3:57
+3
2:49
+
0:30
+
0:13
+
1:01
+
2:25
+2
1:56
+
3:42
101437
5Izhevsk STU: Team 1 (Lykov, Kismatov, Gogolev)+1
0:19
+2
2:07
+4
1:38
+3
3:42
+
0:47
+
1:23
+2
1:44
+1
1:06
+
0:59
+4
4:46
101451
6Perm SNRU: DNA (Yourchatov, Sidorenko, Ponkin)+
0:08
+1
1:27
+1
2:51
+1
3:05
+1
0:32
+
0:19
+
0:53
+3
3:34
+
2:48
91077
7Ufa UST: USATU last generation (Malanchenko, Tlyavsin, Zendel)+
0:26
+
0:14
+2
1:27
+
3:31
+
0:52
+2
2:06
+
2:26
+
2:56
+1
4:00
91178
8Ural FU: CTC (Raspopov, Tyutyunov, Ionov)+
0:05
+11
2:59
+5
3:23
+1
4:05
+1
0:39
+
0:50
+
1:07
+
2:16
+
4:37
1
4:59
91561
9Perm NRPU: Romani ite domum (Nyashin, Chechkin, Semenov)+
0:02
+1
2:51
4
2:42
4
4:53
+
0:14
+
1:23
+
0:26
+
1:09
3
2:24
+1
1:47
7512
10Ural FU: sesc boys (Sobolev, Vertiprakhov, Safronov)+
0:21
+2
1:40
+
2:12
7
4:59
+
0:47
+
0:27
+1
1:47
+
3:04
4
4:57
7678
11Magnitogorsk STU: DYSHNILKI (Masalsky, Saralashvily, Fillippov)+
0:03
+
0:17
9
4:45
+13
4:34
+1
0:27
+
0:35
+
1:28
+
2:23
6
4:20
7867
12South Ural SU: Pivosaurus (Kormilin, Kulikova, Stepanov)+1
0:14
+2
2:01
+4
2:39
+2
0:26
+2
0:44
1
4:55
+1
1:42
+2
3:44
7970
13Ural FU: River Of The Hopeless (Gordeev, Semenov, Nikiforov)+
0:09
+1
0:44
+4
2:57
+2
1:32
+
1:10
+
1:24
2
4:57
+4
4:40
7976
14Perm SNRU: busy beavers (Glukhov, Dyshlevskii, Kalayda)+
0:09
+3
1:51
+6
2:37
+
3:13
+2
1:06
+1
1:09
+
4:46
71131
15South Ural SU: Hydra (Ilinykh, Kulbachniy, Sarapultsev)+
0:06
+5
2:23
+10
4:13
2
0:32
+1
0:46
+1
1:07
+
1:29
+2
2:51
3
4:51
71155
16Tyumen SU: Vunderkindy (Stolyarov, Leonov, Tashbulatov)+
0:02
+2
2:07
+12
1:58
+3
2:31
+
0:22
+
2:03
6
4:43
+4
4:13
71216
17Ufa UST: dibrovtsy! (Adylkhanov, Tagirov, Yagudina)+1
0:24
+2
0:40
+1
3:08
+5
4:32
+2
1:49
+1
4:39
+1
1:59
71291
18South Ural SU: Three-headed programmer 2.1 (Morozov, Gubin, Alexeev)+
0:18
+5
1:54
+8
3:40
+
0:41
+1
2:30
+1
2:56
+9
3:50
71429
19Ural FU: If True (Petrov, Rybin, Sennikov)+
0:07
+1
0:34
3
2:56
+1
2:20
+1
0:38
+
0:19
10
4:58
3
4:42
+
3:03
6481
20Ural FU: Three newbie (Kremensky, Malakhov, Koshkin)+
0:08
+1
1:02
+8
3:32
+
1:27
+
0:57
+1
2:00
3
4:59
1
4:23
6746
21Ural FU: SkalaProger (Sergeev, Mozhaev, Romanov)+
0:14
+
0:47
+5
3:17
+1
0:35
+2
2:14
+
2:43
6
4:51
6750
22Ural FU: Soup Team (Kalinina, Dzhevello, Lapshin)+
0:21
+3
2:06
6
4:49
5
4:49
+
0:32
+
1:26
+
4:03
1
4:45
+
3:30
6778
23South Ural SU: Barbieheimer enjoyer's (Ryasov, Glazov, Gorbatov)+
0:13
+3
1:42
11
4:31
8
4:52
+
0:24
+
0:46
1
0:36
+4
3:38
+1
4:23
6826
24Ural FU: tumba-yumba.fun (Moshkov, Moshkov, Mikhalev)+
0:23
+
1:19
+
0:36
1
0:51
+
3:47
+
4:45
+2
3:04
6874
25Ural FU: batya (Pliskovsky, Vasiliev, Iudinov)+
0:07
+2
1:41
+6
3:17
+
0:33
+1
1:03
1
4:08
+3
4:04
6885
26Izhevsk STU: KaKoVa (Kadukov, Korepanov, Vasiliev)+
0:08
+8
3:27
12
4:52
+
0:23
+
1:38
+
2:06
+1
4:10
6892
27Ural FU: RilyFu (Zheleznyak, Kuchin, Lagunov)+
0:11
+
2:59
6
2:38
6
4:49
+
0:13
+2
3:38
+2
1:33
+2
4:26
6900
28Izhevsk STU: OV3RM!ND$ (Ivshin, Drachev, Postnikov)+
0:07
+3
3:08
3
0:35
1
1:56
+
0:54
+3
2:52
+
1:27
12
4:59
+1
4:52
6940
29Ural FU: Kirill Reshke (Filippov, Avriskin, Frolov)+
0:15
+1
1:16
+11
4:52
1
2:32
+
0:52
+
1:54
+
2:50
4
4:58
2
4:03
6959
30*Perm HSE: Hook spinoy(-1) (Kashin, Luzin)+
0:08
+3
0:50
+2
3:03
+1
0:40
2
4:50
+1
3:12
+6
4:48
61021
31Ural FU: URFU_SP_3k (Bratanov, Yetsenkov, Viatskova)+
0:14
+2
1:14
8
2:47
9
4:56
+
0:23
+
1:32
+
0:41
2
3:35
1
4:17
5284
32Ural FU: Chebureki s kuricay (Khisamov, Smolina, Bordunov)+
0:26
+1
0:45
19
4:59
+
1:17
+4
1:42
+
1:47
6
3:54
5
4:31
5457
33Chelyabinsk SU: TrAkToR74 (Kirionenko, Akhmerov, Korchagin)+
0:06
+
1:05
5
4:59
10
4:09
+3
0:45
+4
1:55
+1
2:30
5541
34Orenburg SU: Three cats (Saar, Ignatev, Kritinina)+
0:14
+1
1:23
5
4:57
+
0:42
+1
4:19
+2
3:16
5674
35Ufa UST: NEVEREVER (Allakov, Chechko, Isyanbaev)+
0:11
+
3:06
7
4:59
+1
0:51
+4
1:26
+1
3:42
5676
36Perm NRPU: ahahah)) (Bazhenov, Kozhevnikov, Kudryavtseva)+
0:11
+1
0:40
3
3:02
4
4:55
+
1:24
+
3:46
+2
4:33
5694
37Ural FU: Inexperienced chinese (Yakimov, Lovygin, Byzov)+
0:16
+1
2:12
4
2:49
+3
4:55
+
0:40
+1
1:52
2
4:58
5695
38Ural FU: I Love Paris (Pahomov, Cibin, Riltsov)+1
0:14
+2
0:46
1
0:43
11
4:07
+
1:14
+
1:21
+9
4:48
5743
39Ufa SPTU: MAD Coders (Lebedkov, Sharafutdinov, Berseneva)+
0:18
+2
4:44
4
1:20
+1
1:05
+1
4:21
+
3:15
5
4:49
5903
40South Ural SU: Chupovci (Baiutov, Sazikov, Roslyakov)+
0:09
+1
0:54
+15
4:58
11
4:04
+
0:52
+5
1:55
11
4:39
5948
41South Ural SU: Digital Warlocks (Olyanishin, Manilkin, Potekhin)+1
0:26
+
1:25
1
0:19
+2
2:45
+6
3:46
+1
4:27
10
4:59
5969
42Perm HSE: pitonishe (Kudlay, Chernov, Kurlin)+
0:08
+3
0:53
6
4:18
3
2:20
+2
0:38
+
1:02
1
4:04
6
4:52
4261
43*Perm HSE: Baza (Sokhrannykh)+
0:15
+1
0:44
+
1:16
+1
2:43
3
4:20
4338
44Ural FU: Piv&ko (Yolkin, Voronin, Popov)+
0:09
+
0:20
19
4:34
4
3:09
+
1:22
6
4:20
+1
3:55
4366
45Orenburg SU: KUZYA LAKOMKIN (Ischanova, Gorbunov, Evdokimov)+2
0:57
+
0:33
1
4:31
+
1:35
4
4:57
+
2:25
4370
46Perm NRPU: PythonTrio (Matveev, Kopeykin, Riabov)+
0:08
+3
1:25
+1
0:57
19
4:58
+2
2:04
4394
47Perm HSE: no name until icpc finals (Voronov, Talan, Dolnykova)+
0:06
+5
2:25
10
4:56
+1
0:39
+
1:37
2
4:07
4407
48Izhevsk STU: 3boys1task (Merezhkin, Dudarev, Shaymiev)+
0:43
+1
0:35
4
2:53
+
1:05
+2
4:02
4445
49Ural FU: Woodcutters (Naydin, Kurmangaleeva, Ivanov)+
0:18
+2
1:30
3
3:25
+1
1:10
2
3:46
+3
2:37
2
4:59
4455
50Ufa UST: ChangeCloth (Shokurova, Gazizov, Sakhapov)+7
1:14
+2
1:33
20
4:50
4
4:42
+1
1:30
+
0:11
4468
51Orenburg SU: Socratic indifference (Danilchuk, Puntus, Galushkin)+1
1:07
+2
1:40
11
4:57
4
3:44
+
0:54
+3
2:07
4468
52Perm HSE: darkhorse (Gaag, Garifullin, Ivakin)+1
0:12
+1
0:22
7
1:56
+2
0:40
+3
4:21
8
4:42
2
3:40
4475
53Ural FU: Kimonoshniki (Zinovev, Korshunova, Titov)+
0:36
+2
1:41
8
4:56
+
1:22
+3
3:11
4510
54South Ural SU: M33PX 11 (Khismetdinov, Nebero, Ilyup)+1
0:25
+1
1:14
+4
2:32
+2
1:52
2
4:13
2
4:56
4523
55Tyumen SU: gena (Spitsyn, Zhilin, Lobova)+
0:18
2
2:23
+3
2:04
+2
1:16
2
0:35
+
3:25
3
4:59
4523
56Izhevsk STU: Ryan Gosling's Team (Varlamov, Karelin, Tulegenov)+
0:13
+3
0:57
+4
1:44
+2
2:54
2
4:01
4528
57Ufa UST: progeruprav (Khusainov, Balgazin, Aimurzin)+1
0:23
+1
2:33
5
1:29
4
4:27
+
2:04
5
4:29
+
3:23
4543
58Ural FU: MVP Team (Khasanov, Pak, Shchelkonogov)+
0:25
+4
2:13
6
4:29
+1
1:03
+2
3:51
7
4:58
4592
59Perm SNRU: just for lulz (Bogomyagkova, Kornilova, Bendik)+
0:20
5
3:41
2
4:36
+
1:01
2
4:23
+2
4:53
+
2:59
4593
60Orenburg SU: krips (Eroshenko, Popov, Yakunin)+2
0:25
+
2:13
4
3:14
3
4:52
+1
0:59
1
0:42
+2
4:37
3
4:10
4594
61Tyumen SU: AA (Arteev, Berukhov, Zimin)+
0:08
+3
4:50
4
3:47
+
1:11
+3
3:58
3
4:38
4727
62Perm NRPU: BEBSIKI (Berdyshev, Ustyugova, Ischenko)+5
1:28
+2
1:17
+4
2:39
+4
2:52
3
4:57
4796
63Ural FU: java.io.IOException (Fedorov, Yaskevich, Ovchinnikov)+2
1:08
+2
4:33
11
4:59
+1
1:46
+
4:38
4825
64Perm NRPU: Koncert Kishlaka (Mikhalev, Shamov, Rostoka)+12
4:07
+5
3:31
+
3:00
+
1:19
41057
65South Ural SU: Capybarins (Sviridov, Glazyrin, Sobakar)+
0:10
+
0:20
11
2:41
2
4:38
+
0:51
3
3:56
3
3:27
381
66Izhevsk STU: Orden of Code (Sizov, Nelyubin, Ostanin)+
0:22
+
1:09
7
3:28
+
1:04
1
1:40
3155
67Ural FU: Lexu (Klementev, Burdin, Loparev)+
0:09
+1
0:56
6
4:05
+1
1:03
2
3:34
3168
68Nizhnevartovsk SU: Codebusters (Zubal, Prokofev, Nefedov)+
0:14
+2
0:44
6
4:06
9
4:03
+
1:35
3193
69Berezniki branch of PNRPU: Beepki (Rykov, Obuchov, Pushkarev)+
0:31
4
4:58
9
4:50
+
1:08
+
1:50
2
3:59
1
2:55
3209
70Syktyvkar SU: Davai Davai Deploy (Turyshev, Miroshnik, Tentyukov)+2
0:21
+
0:51
3
4:54
+
1:39
6
4:49
3211
71Perm HSE: Paws (Martyushev, Goryunova, Belyakova)+
0:11
+3
1:34
+
0:57
3
4:57
3222
72South Ural SU: BSHL77 (Sudnitsyn, Khadyev, Betekhtin)+
0:20
+
2:41
4
4:46
+
0:44
1
3:24
3225
73Surgut SU: Amathyst (Sadykov, Khamrik, Parenko)+
0:19
+2
1:13
4
4:48
6
4:06
+
1:58
7
4:28
3250
74Ural FU: Anaconda (Zhukov, Safronov, Serebrennikov)+4
0:33
+
0:39
10
3:11
+2
1:20
3272
75Ural FU: Komaru the cat (Schyogolev, Zaichkin, Yarmolchuk)+2
0:33
+
2:27
+
1:00
1
3:12
3280
76Perm HSE: DROP TABLE users (Polishchuk, Gorodnov, Khanzhin)+
0:18
2
1:05
3
3:06
+
1:34
+2
2:26
4
4:48
3298
77Perm NRPU: kek inc (Verkholantseva, Ishemtseva, Badrtdinov)+
0:51
+
2:15
+
1:54
1
4:44
3300
78South Ural SU: ZXC (Faizov, Akhmedyanov, Kabirov)+2
0:22
+
3:42
1
0:55
+
0:32
8
4:28
2
2:56
3316
79Ural FU: InstallLinux (Sapegin, Shemetov, Kozlov)+
0:17
6
4:44
5
2:24
1
1:17
+1
1:03
+1
3:25
14
4:33
3325
80Tyumen SU: UFML (Petrov, Letita, Nikolaev)+
0:05
+3
3:47
7
4:32
+
0:33
4
1:53
2
4:56
3325
81Ural FU: 4upapiki (Maslov, Sosnovskiy, Syromyatnikov)+
0:19
+1
2:01
8
4:50
1
4:55
+2
2:06
3
2:46
3326
82Izhevsk STU Col: derg (Ardashev, Chukavin, Glibko)+
0:23
+4
2:50
+1
0:33
2
4:42
3326
83South Ural SU: Hen tai (Surkov, Dorofeev, Batirshin)+1
0:13
+2
2:51
3
2:28
1
4:46
+1
1:27
3351
84South Ural SU: Eccentric Essences (Kosharin, Oreshkin, Maskaikin)+1
1:31
+
3:13
4
4:37
+
0:48
3352
85Izhevsk STU: ZXC-kot9ta (Nagimov, Kulyabin, Dobryden)+3
0:57
+2
0:51
4
1:35
1
2:20
+
2:32
1
2:38
3360
86Ural FU: Team A (Yegorov, Utev, Gorodnichev)+3
0:42
+1
2:30
6
4:58
+
1:30
1
3:55
3362
87*Ural FU: Ladoshka (Kriuchkov, Khlopunov)+2
0:32
7
3:28
3
3:56
+2
1:54
1
4:26
+
2:20
3366
88Syktyvkar SU: PR0GERbl (Sherstobitov, Apostol, Lagutin)+
0:35
6
3:43
+2
2:14
+
2:43
3372
89Orenburg SU: OSU BzB Ejiki (Krautman, Smolnikov, Skvortsov)+4
1:12
+1
1:08
6
1:41
+1
2:15
2
2:26
16
4:57
3395
90South Ural SU: Plux (Chernyshev, Chuvashov, Valik)+2
0:24
6
4:14
1
2:18
+1
1:31
3
3:20
+
3:44
3399
91Tyumen SU: Ded Code (Baymurzina, Metelyagin, Dolgopolov)+1
0:45
13
4:54
+5
1:42
4
2:57
+
2:14
1
4:53
3401
92Perm NRPU: Sakurajima Mai (Nevolin, Ushakov, Ziyatdinov)+1
0:23
+5
4:04
+
0:37
12
4:48
3424
93*Perm NRPU: 555 (Tokarev, Varov)+
0:30
+2
4:22
1
2:30
+1
1:14
3426
94Izhevsk STU: Na obochine zhblzni (Shvetsov, Novikov, Rylov)+
0:10
+3
3:42
7
4:10
7
4:59
+2
1:36
2
1:57
3428
95Tyumen SU: Ace (Kopytin, Temnikov, Rizaev)+2
0:29
+4
3:28
4
3:57
2
2:52
+
1:16
3
4:54
8
4:30
3433
96South Ural SU: I'm Lera (Odincov, Kychinskiy, Zhaliy)+
0:36
+4
4:09
+
1:16
7
4:59
5
2:57
3441
97Izhevsk STU: Comfortable (Korepanov, Zinkevich, Balobanov)+
0:10
1
3:24
5
3:55
+
1:34
+3
4:50
3454
98Izhevsk STU Col: The Best Programmers (Albert, Vokhmin, Vakhitov)+4
2:46
+
1:15
+
2:19
4
4:59
3460
99Tyumen IU: Samurai (Vozhdaev, Gagarin, Pavlun)+5
0:31
+2
2:31
+
2:26
1
2:48
1
2:00
3468
100Ural FU: Jichu (Nechaev, Danilov, Ovakimyan)+
0:48
+
2:15
2
3:23
+2
4:16
3
4:56
2
4:48
3479
101Perm HSE: Cyan (Zabolotskiy, Malinin, Fedoseev)+1
1:27
1
4:56
8
4:23
+5
2:46
4
3:43
+
2:07
3500
102Chelyabinsk SU: Brod9gi (Korchagin, Koverdin, Kuzmin)+2
0:48
4
2:58
4
4:30
1
4:59
+1
2:14
+
4:35
3517
103South Ural SU: Last one (Borovskiy, Raskerdinov, Ziganshin)+
0:21
+4
4:47
13
4:58
+1
1:51
1
3:18
3519
104Orenburg SU: PPP (Petrov, Perov, Pozhidaev)+2
0:29
+3
3:34
1
3:57
+2
2:18
3521
105Tyumen SU: eternity (Goldobin, Pavlenko, Tregubov)+1
0:48
+8
2:55
1
0:45
+1
1:45
3
4:52
3528
106Perm HSE: PascalBrigada (Kostin, Akulov, Simonov)+
0:33
+6
3:19
+2
2:29
3541
107Perm HSE: Programouse (Lykova, Baydina, Belash)+4
0:55
+1
2:54
+2
3:06
3
4:11
2
1:53
3555
108Ural FU: ReasonToThink (Berezin, Andreychikov, Proshin)+3
2:21
2
4:50
+3
1:56
3
1:11
+
2:59
3556
109Ural FU: aoshuishmipupat (Korobitsyn, Akulin, Putincev)+2
0:51
7
2:42
+7
3:38
1
4:13
+2
1:16
6
4:46
3565
110South Ural SU: 20 sec (Safonov, Rodin, Romanov)+6
4:02
+
1:24
4
4:36
4
4:49
+
2:24
2
3:55
3
4:14
3590
111Perm NRPU: Ladno (Pospelov, Fligel, Mekhonoshin)+3
0:31
+8
4:11
5
4:29
+1
1:25
4
4:55
3607
112Surgut SU: BrokenPixels (Yavorskij, Samoylov, Ruzin)+
0:42
+4
4:58
+2
2:51
1
4:08
3631
113Chelyabinsk SU: LiMoSu (Litvinov, Suhanov, Mogranov)+
0:57
5
4:49
5
2:10
+1
4:55
4
3:07
+3
4:20
3692
114Perm NRPU: AmNyam (Baydak, Vyazov, Malyakshin)+
0:25
13
3:27
2
1:14
+2
4:02
4
2:40
+5
4:50
3697
115Perm Plekhanov RUE: 0 - 1 (Sivkov, Mazein, Batyukov)+3
2:42
3
4:57
+1
4:52
5
1:54
+
3:14
3728
116Izhevsk STU Col: Random++ (Maksimov, Nelyubin, Voronchihin)+5
1:04
+3
4:13
1
0:54
+3
4:03
3780
117South Ural SU: 3 promille gang (Zhukov, Postaushkin, Ushakov)+2
1:56
+
2:24
2
0:57
+11
4:33
3793
118Izhevsk STU Col: NaShaRU18 (Marychev, Timkin, Karpov)+3
2:04
+1
3:32
1
0:15
+7
4:45
3841
119Perm HSE: YES (Erofeev, Bantikov, Ageev)+6
0:28
+15
1:25
13
3:45
7
3:49
+4
4:07
7
4:58
3860
120Izhevsk STU: 3dom4down (Gomozov, Barmin, Frolova)+6
3:19
+13
4:43
6
4:08
+1
3:29
31091
121Tyumen SU: AAA (Zvereva, Zmanovskaya, Redikultsev)+
0:08
12
4:32
2
3:35
+
0:57
1
1:23
3
4:21
265
122Ural FU: Doomsday_Divas (Voronina, Gertseva, Shinkarenko)+
0:28
3
1:10
+
0:44
1
2:41
3
4:32
272
123*Perm NRPU: KiwiFruit (Glukhov, Koshakov)+
0:26
5
3:47
+
1:01
2
2:47
4
1:34
287
124Orenburg SPedU: OSPU (Kursanov, Kandaurova, Karnauh)+1
0:25
6
2:18
2
2:45
1
2:39
+
0:49
1
1:38
294
125Perm NRPU: Buerak (Kolosov, Savelieva, Borisov)8
3:31
+
0:38
3
2:13
+
0:56
7
3:48
3
3:05
294
126Syktyvkar SU: houyhnhnm (Saukov, Maksimenko, Osipov)+1
0:18
3
4:08
6
4:58
+
1:01
1
3:42
299
127Tyumen IU: VES (Kopylskikh, Mautaliev, Kopytov)+
0:34
14
4:55
+
1:05
8
4:01
299
128South Ural SU: Scorpions (Khismatullin, Sychev, Polyantsev)+
0:16
4
4:05
11
4:59
4
3:36
+
1:38
2
2:37
2114
129Surgut SU: TiRoMiSU (Borodin, Beltyukov, Kuanchileev)+
0:13
12
4:56
5
3:30
+1
1:23
2116
130Izhevsk STU: hdd (Petrov, Simonov, Lozhkin)+1
1:08
2
1:28
10
4:44
+
0:37
1
2:24
2
2:41
2125
131Ural FU: ARBUZ (Babushkin, Shevelev, Ostanin)+
0:25
8
3:09
+
1:40
2125
132Ural FU: here some team name (Fialko, Kravchenya, Matus)+1
0:45
1
3:48
25
4:59
+
1:02
1
4:06
2
2:03
2127
133Surgut SU: ZXC (Kiryanov, Gavrilov, Kanmyrzaev)+2
1:04
6
4:51
+
0:26
2130
134Izhevsk Col of IE: team (Aleksandrov, Savin, Kononov)+
0:59
3
4:19
+
1:22
2
3:45
2141
135Orenburg SU: 3_TOLSTYAKA (Chernov, Anton, Kravchenko)+
0:56
3
4:46
7
4:22
2
2:13
+
1:30
2146
136Ural FU: podpovasiki (Chernenok, Abrosimov, Konkolovich)+
0:17
4
2:23
+
2:11
1
3:06
5
2:53
2148
137Ural FU: Overcode (Efimov, Tiunov, Zaripov)+3
0:41
4
3:43
20
4:59
3
3:27
+
0:58
4
3:07
2159
138Perm NRPU: WTC (Kataev, Pomomarev, Burmantov)+1
1:00
2
3:56
+
1:22
18
4:54
2162
139Chelyabinsk SU: Pythonists (Fazylov, Androsenkov, Bugaev)+
0:19
+2
1:43
17
4:18
2162
140Ural FU: KernelPanic! at the Disco (Melnikov, Artsybashev, Sopegin)+2
1:33
4
2:27
4
4:40
+
0:30
3
2:02
2163
141Tyumen IU: Kriper2004 (Lybkov, Zverev, Gibert)+
1:42
+1
0:42
3
2:22
15
3:19
15
2:29
2164
142Izhevsk STU: koreshki (Zavarzin, Malyshonkov, Nurullin)+1
0:20
3
1:21
2
4:06
+
2:06
1
4:15
2166
143Ural FU: Bench (Kleshchev, Batalin, Desyatkov)+
0:18
1
2:05
6
3:17
+2
1:49
9
4:10
2167
144Ural FU: Night boars (Matsegor, Smirnova, Bedin)+
1:43
5
2:05
11
1:55
+1
0:46
2
1:34
2169
145Perm NRPU: L$D (Skoriupin, Shalnev, Maksimov)+
0:28
1
4:08
+2
1:44
13
3:26
2172
146Perm NRPU: original gangsters (Lapin, Postnikov, Maltsev)+
0:51
2
0:17
+1
1:47
3
2:16
2178
147Tyumen SU: Drowned point (Dvortsova, Galaktionov, Druzhinin)+1
0:16
4
4:47
5
3:39
+
2:26
6
4:56
7
4:02
2182
148Perm HSE: ESCR (Maksimov, Usmanov, Pogudin)+
0:52
2
4:40
1
3:55
+
2:15
4
3:50
2187
149Perm NRPU: Euler balls (Vozovikov, Tokmakov, Budin)+
0:24
5
2:36
+2
2:07
2191
150Tyumen SU: l0liKONI (Kazantsev, Gorbachev, Rudakov)+2
1:58
+
0:35
4
3:00
4
4:33
2193
151Ural FU: klukva (Lebedev, Sarapulov, Zenkov)+3
1:21
4
3:15
1
0:16
2
4:29
+
0:54
5
4:27
2195
152Syktyvkar SU: AXMAT (Parshukov, Kanyukov, Sobolev)+3
0:34
+
1:44
5
4:09
2198
153South Ural SU: Code 202 (Davydov, Chutkov, Novgorodtseva)+
1:52
2
0:26
4
3:19
+
1:29
2201
154Lysva branch of PNRPU: Cybaers (Boyarintsev, Karimov, Vilesov)+
0:15
4
4:21
3
1:36
+4
1:59
2
3:21
2214
155*Perm NRPU: NAVI (Arapov, Tretyakov)+
0:30
+3
2:04
8
4:24
3
3:50
2214
156Izhevsk STU: fialki_kotiki_nya (Romanov, Anisimov, Gogolev)+1
0:21
8
4:04
2
3:23
+3
1:59
2
0:36
2220
157Perm NRPU: Abra-Kodabra (Bayandin, Brazhkin, Molokov)+
1:51
6
4:26
10
3:53
+
1:53
2224
158Perm HSE: GoldenGlow (Manturova, Tiunova, Spirina)+4
0:28
7
3:56
+2
1:21
2
4:48
3
4:00
2229
159South Ural SU: 3+1 (Fomenko, Galishev, Nikiforova)+
0:24
73
4:49
+7
1:12
8
2:14
2236
160Tyumen SU: Best Team (Sychyow, Panteleev, Ragimov)+
2:33
3
4:27
14
4:42
+1
1:07
3
4:55
3
4:57
2240
161Tyumen IU: Virtuozy (Suvorov, Danilov, Avdyukov)+
0:53
4
4:53
+1
2:47
4
3:52
2240
162Orenburg SU: NonameTeam (Georg, Skoromykin, Sadykov)+2
1:10
3
4:29
2
4:46
+
2:11
2
2:19
3
4:15
1
3:56
2241
163Univ College of OSU: DruZya (Shpigun, Turukalo, Barannik)+3
1:03
4
4:51
+
2:01
2244
164Tyumen IU: S.C.P. (Salmin, Chernykh, Nazyrov)+
2:07
+
2:01
2248
165Magnitogorsk STU: Gabdulin Vladislav Igorevich (Varlamov, Yakovlev, Komlev)+
1:14
4
3:19
2
4:08
+
2:55
7
4:33
8
4:47
2249
166Izhevsk STU Col: The Smurfs (Patrushev, Kozhevnikov, Klimov)+3
0:34
+2
1:59
22
4:38
5
2:56
2253
167Ural FU: EKB DAO (Lysenko, Lebedev, Ermakov)+2
0:27
+
3:06
54
4:48
6
2:54
2253
168Tyumen IU: Underground_code (Shalyagin, Telmanov, Sorokin)+
0:28
2
3:40
1
4:04
+2
3:17
2
2:11
2265
169*Perm NRPU: AlgorithmAmateurs (Mukhamadyev, Khalilov)+2
2:30
+
1:19
2269
170South Ural SU: OOT (Object-Oriented Tomato) (Knelzen, Shchipkov, Sozykin)+
0:27
2
1:12
+3
3:05
7
3:46
2272
171Univ College of OSU: Ananas (Bochenin, Barsukov, Cherkasov)+2
0:32
12
4:45
3
1:33
+1
3:01
4
1:55
2
2:46
2273
172Orenburg SU: CodeCrafters (Starostin, Aimukhametov, Poyarkov)+4
0:40
+
2:41
9
4:58
2281
173Kurgan SU: Cyber Rangers (Kolyagin, Volkov, Koshkarov)+
1:12
1
2:51
1
2:10
+
3:45
3
4:07
1
4:37
2297
174Ural FU: 23:59 (Zubkov, Menshikov, Kedrovskih)+
0:26
11
4:59
2
3:41
+1
4:11
6
2:55
5
2:46
2297
175Tyumen SU: Draft 1 (Zaverukha, Dorokhin, Rybikova)+
0:36
5
4:31
1
4:48
+4
3:04
2
4:55
2300
176Tyumen IU: Digital_Archclowns (Rogov, Istomin, Obsushnoy)+
1:57
1
1:08
4
0:54
1
2:47
+
3:24
3
3:53
2321
177South Ural SU: System (Popova, Panicheva, Revyagin)+3
2:57
1
2:34
1
3:57
+
1:29
1
2:20
2326
178Magnitogorsk STU: Camry (Yershov, Zlydarev, Kabanova)+
1:13
+1
3:53
3
3:27
2
4:45
2326
179Tyumen IU: BOSS OF THE GYM (Do Van, Yakishev, Filimonov)+
0:23
+5
3:30
3
3:35
2
2:23
2333
180Kurgan SU: The end (Isimov, Vysokikh, Shchukin)+3
1:53
+
2:48
16
4:30
2341
181Ufa UST: Busy beaver (Laptev, Borisov, Ivanov)+2
2:07
2
3:49
3
4:56
+
3:04
1
2:05
2351
182Surgut SU: ISeePC (Smyslov, Dezhurov, Shilnikov)+
0:30
1
2:59
+2
4:41
3
2:19
2351
183Ural FU: OnlyPUSH (Belayev, Perevozkin, Ahmedshin)+4
1:42
3
4:04
+2
2:11
2353
184Izhevsk STU Col: GGshinshilka (Valiullin, Akramov, Varsegova)+
0:35
+2
4:40
1
0:18
1
2:04
8
4:25
2355
185Syktyvkar SU: Schweppes team (Konoplev, Suzdalov, Glukhoy)+1
0:52
5
4:52
+1
4:31
2363
186Perm NRPU: ZERO (Abdulloev, Korolev, Matakov)+
2:21
2
4:15
3
3:02
+3
3:09
5
4:11
2390
187South Ural SU: Code And Tea (Nurgalyamov, Khmeleva, Levchishin)+3
1:00
5
3:57
8
3:33
+1
4:20
2400
188Perm NRPU: python chockers (Karnaukhov, Malchikov, Ziryanov)+1
3:07
+2
2:36
9
3:33
2403
189Perm HSE: Untitled (Kibardin, Zanin, Vohidov)+6
2:43
+
2:05
3
4:39
4
4:07
2408
190Chelyabinsk SU: cyb3r_c0mm4nd0s (Yamatin, Burmenskiy, Babinkov)+
2:33
2
1:42
3
4:37
+
4:16
2409
191Tyumen SU: Prgcom (Alekseenko, Gultyaeva, Malanych)+6
2:38
7
4:18
2
4:42
+2
1:52
2430
192Surgut SU: Pepeg (Yanulov, Verevkin, Mironov)+3
2:00
3
3:29
6
4:25
+3
3:12
16
4:52
2432
193Izhevsk STU: potat (Vdovin, Morozov, Prozorov)+7
2:07
8
4:56
2
3:27
+3
1:57
2444
194Surgut SU: Codebanchiki 2.0 (Shumilov, Toporischev, Belenko)+3
1:23
+2
4:42
2465
195Tyumen IU: special (Paderina, Krasnova, Perepechaeva)+2
0:17
+14
2:17
2474
196Orenburg SU: No_Idea (Shumanev, Baturina, Trukhina)+6
2:39
2
4:58
+1
3:06
2485
197South Ural SU: What Color Is Your Bugatti (Tepteev, Savushkina, Shchipunov)+7
2:59
1
0:07
+2
2:42
2521
198Novotroitsk br of MISiS: Misis Advance (Mizgulin, Belonog, Alekseeva)+13
3:09
2
1:46
+
2:11
4
4:37
2580
199*Orenburg Col of EI: OKEI TEAM (Gorskina, Novikova, Razin)+5
4:26
+1
3:22
2588
200Surgut SU: Multicoders (Lozbiakova, Vigovskaya, Borowskiy)+10
1:07
+6
3:34
12
4:56
2601
201Orenburg SU: Even an elephant understands (Mokin, Sakharov, Pervitskaya)+12
4:50
1
1:53
15
4:57
5
1:36
+1
0:54
8
3:19
2604
202Orenburg Col of EI: Rabid_Cucumbers (Bernikov, Kochugurov, Shulga)+5
4:41
+4
3:51
4
4:54
9
2:17
2692
203Syktyvkar SU: Knight (Chuprov, Kernojitskii, Popov)+8
3:55
17
4:57
+9
3:33
2788
204Ufa UST: crusaders (Galimov, Zulkarnaev, Yanbaev)+
0:17
2
4:56
3
4:45
4
4:54
117
205Perm NRPU: Stars overhead (Hmylov, Aptrakov, Vologdina)+
0:20
18
4:49
4
4:24
3
1:08
2
3:47
120
206Syktyvkar SU: buffer_overflow (Vetoshkin, Grimalyuk, Toropov)+
0:28
6
4:16
5
4:49
1
4:46
1
2:41
8
4:47
128
206Chelyabinsk SU: GaGaZa (Gainanov, Galimov, Zaborskiy)+
0:28
2
3:29
8
3:52
2
1:18
2
2:26
128
208*Perm NRPU: SSS (Remyannikov, Tsirenshikov)+
0:29
2
1:13
2
0:54
3
3:21
3
2:46
2
4:25
129
209Nizhnevartovsk SU: WeTeam (Khakimova, Mekhedov, Gurov)+
0:37
2
4:08
1
3:46
4
4:47
137
209Izhevsk STU Col: ZipFile (Zakirov, Russkih, Ovechkin)+
0:37
4
3:03
137
211Tyumen IU: FB (Moscvin, Zyuzin, Nikishov)+
0:40
3
1:22
140
211Syktyvkar SU: KomiCode (Rochev, Borovkov, Avetisyan)+
0:40
16
4:55
4
4:39
140
213Surgut SU: m4Rsian3 (Davletshin, Belosheev, Khadasevich)+1
0:28
2
3:58
2
2:54
15
4:58
148
214Perm NRPU: Syntax Samurai (Bobrikov, Shilov, Afonin)+
1:01
1
4:15
6
3:59
161
215Izhevsk Col of IE: PereEtoSamovay (Gallamshin, Shemelina, Tkachuk)+1
0:42
5
4:45
3
1:10
1
2:44
5
4:14
162
216*Izhevsk STU Col: 1234 (Andryukov, Vasilieva)+2
0:27
3
1:44
4
2:22
3
1:10
2
2:43
1
3:51
167
217Surgut SU: Dramatic Engineers (Falaleeva, Yaganova, Morozenko)+1
0:49
3
3:54
7
4:12
6
4:32
169
218Perm NRPU: TeamSpirt (Nazarov, Azmagulov, Ismagilov)+2
0:30
3
4:38
1
2:58
5
3:29
5
4:24
170
219Orenburg SU: Humsters (Nikolaev, Ivlev, Schegolev)+
1:10
1
1:15
7
3:18
16
3:07
170
220Ural FU: CRUDslappers and buttonpainters (Dikov, Shmakov, Tribushko)16
1:02
18
4:58
+
1:13
1
1:31
1
2:24
173
221South Ural SU: PirPiv (Klyauzer, Ermolaev, Markovich)+1
1:08
1
3:15
3
2:52
1
2:55
1
4:28
188
222Nizhny Tagil SSocPedI: ToTheFuture (Reshetnikova, Chesnokova, Konovalov)+
1:28
4
3:14
5
3:29
188
223Perm NRPU: Smart Pointer (Oznobikhin, Eske, Kuznetsov)4
1:01
3
3:44
1
3:22
+1
1:25
1105
224Nizhny Tagil SSocPedI: NTSPIY (Charushin, Alikin, Shmakov)2
3:00
13
2:43
1
3:19
8
3:08
+
1:48
1108
225Perm NRPU: Olyxi (Bulychev, Korotaev, Kamaletdinov)3
2:00
2
2:11
+1
1:47
4
1:09
1127
226Perm NRPU: USB (Konyaev, Melnikov, Zaitsev)+4
0:49
1
2:53
1
3:23
13
4:55
1129
227Izhevsk STU Col: The Programmers (Valeev, Musifullin, Safin)+1
1:56
3
0:40
1
1:05
1136
228Perm NRPU: GigaChad's (Youkhnovets, Derevnin, Merzlyakov)+4
0:59
6
2:52
2
3:54
1
3:23
1139
229Tyumen IU: Flaming Tomotos (Svyatushenko, Yakovlev, Ponomarev)+1
2:00
1
1:18
1
2:31
1
1:48
1140
230South Ural SU: DDT (Ditler, Didyk, Trotner)+2
1:45
1
4:58
6
4:17
1145
231Tyumen IU: Mushketery (Atamanchuk, Novak, Izmailov)+4
1:07
12
3:36
1147
232*Perm HSE: CodeBreakers (Cherepanov, Katan)1
1:25
1
3:29
+
2:29
1149
233*Tashla P Col: Champs (Ruzmanov, Nevekin, Agapov)+4
1:20
10
3:24
15
4:58
1160
234*Perm NRPU: Data Pirates (Polyakov, Khokhryakov)+
2:51
23
4:56
2
4:30
1171
235Chelyabinsk SU: MRX (Lobashev, Isalimov, Vanin)+5
1:23
1183
236South Ural SU: Fittings (Koksharov, Glazyrin, Martynov)+3
2:08
7
4:34
4
3:02
1188
237Perm RUE Col: Dream Team (Alekseeva, Protopopova, Samkov)+3
2:09
2
0:17
1189
238Syktyvkar SU: Without women (Goleneva, Kosolapova, Listarova)+4
1:51
1
4:31
1191
239Tyumen IU: Kumiss (Nuss, Kirikilitsa, Vozmischeva)+3
2:11
1191
240*Perm NRPU: dblCup (Tomilov, Chistyakov)+6
1:24
2
1:00
2
3:43
3
3:47
8
4:43
4
3:14
1204
241Izhevsk STU Col: CHERESHNYA (Zvorygin, Afanasyev, Marilova)+4
2:10
1
0:31
3
2:55
1210
242Tyumen IU: Byte Brigade (Semenov, Kosova, Palaumov)+2
2:52
1
2:11
1212
243Orenburg SU: Kunietto (Illarionov, Bezrukov, Sobolev)+2
3:01
5
4:51
1
2:43
7
4:59
1221
244Nizhny Tagil Col of MM: Pythonchicki (Vorobyova, Nikitina, Shirokov)+2
3:07
17
4:27
7
4:45
1227
245Perm NRPU: Ansoul (Uslamina, Vinogradova, Shitov)13
4:27
+
3:48
1228
246Perm NRPU: AToMHbIe PeLLIaJIbI (Povazhnyy, Khaibiev, Golovin)2
1:28
4
3:08
+2
3:32
1
3:46
1252
247Novotroitsk br of MISiS: PRIME (Iskakov, Grichishkin, Efimov)+6
2:13
4
1:23
13
3:56
29
4:59
1253
248Perm NRPU: Cats (Luzina, Sivkova, Guseva)+5
2:43
16
4:19
1263
249Ural FU: barigadam (Pichugin, Kosareva, Titarenko)28
4:59
1
3:48
11
2:47
4
2:04
+4
3:09
5
4:28
1269
250Perm NRPU: Ninja Olympian Virtual Innovators (NOVI) (Korotaev, Ivshin, Habibulin)+3
3:40
5
3:45
3
4:46
1
3:04
1280
251South Ural SU: AC (Sulimenko, Denisova, Suslova)+2
4:01
10
4:50
4
4:17
1281
252Izhevsk Col of IE: LeetCode nerds (Volkov, Lapin, Ibragimov)+10
1:23
2
4:15
1
3:47
6
3:42
8
4:15
1283
253*Perm NRPU: NobodY (Zhelnin)+4
3:24
1
3:54
1
2:31
1284
254Surgut SU: Sicily (Koroleva, Fattachov, Vasilchuk)+9
2:00
1
2:14
2
3:05
26
2:36
1300
255Tyumen IU: Brave (Ivankovich, Tugolbay, Ryzhenkova)2
4:46
4
2:21
2
4:26
+2
4:57
3
4:03
1337
256MSTU College: Numerum (Duvakin, Melnikov, Arefev)+6
3:39
1
4:19
3
1:05
2
2:50
3
2:51
2
1:26
1
4:29
1339
257Orsk Oil Col: 0KXQo9CY (Gagaev, Khairullin, Mustafin)+3
4:40
7
2:02
7
3:35
1340
258Chelyabinsk SU: priMATHes (Efimova, Razzhivin, Hohlov)+9
3:04
3
0:37
3
3:45
2
2:47
1364
259Tyumen IU: isEmpty (Brig, Nemtsev, Belyaev)+9
3:09
3
1:33
1
4:29
1369
260Orenburg SU: 22IST-DAML (Belozerov, Sinderev, Bulgakov)+13
3:22
13
4:49
6
2:10
6
1:16
2
4:36
1
4:25
1462
261Nizhny Tagil SSocPedI: IUTSYKI (Bolshakov, Kolganov, Naumova)+13
3:31
11
4:49
19
4:31
1471
262Perm NRPU: Frashers (Valov, Gordeev, Mardanov)+19
2:09
10
4:37
1509
263MSTU College: The Unauthorized (Koltsov, Varakin, Burulev)+34
4:23
6
4:57
1943
264Izhevsk STU Col: Tilted (Ahmanova, Petrov, Sadakov)5
1:17
00
264*Tyumen IU: CyberGeniuses (Morozov, Maltsev, Penkov)11
3:56
2
2:09
00
264Tyumen IU: National Team (Kobylyansky, Kashapova, Elin)3
0:13
1
2:13
1
1:58
1
0:32
00
264Izhevsk STU Col: Koncert Kishlaka (Baygulov, Shamshurin, Shirobokov)13
1:07
2
2:14
00
264Tyumen IU: Python (Kondratiev, Varlakov, Anisimov)4
1:04
2
1:11
1
0:43
00
264Nizhnevartovsk SU: HumFac (Bobov, Shishkin, Pyatigorets)6
2:02
3
2:10
1
2:39
00
264Izhevsk STU Col: Brute Force (Ryazapov, Popkov, Berdnikov)1
0:15
5
1:58
00
264Izhevsk STU Col: Izhodi (Vasilev, Shcherbakov, Sannikov)8
1:28
1
1:06
1
1:42
00
264Izhevsk Col of IE: 3D (Rakhimzyanov, Bochkarev, Palabugin)43
1:28
00
264Izhevsk Col of IE: Ryan Gosling's Team (Podriadov, Ogorodnikov, Kiryuhin)4
0:26
00
264*Kurgan SU: "Argillite" D20 (Kozlov)10
2:40
13
4:14
22
3:00
00
264Tyumen IU: One Yama (Losev, Savitskiy, Zyryanov)1
2:07
6
1:36
00
264Izhevsk STU Col: OPG52 (Tronin, Halimov, Dmitrakov)1
0:19
00
264Izhevsk STU Col: Hello World! (Lozhkina, Esenbaev, Afanasev)3
0:42
2
1:53
6
2:57
00
264Surgut SU: GGWP (Soldatenko, Gulev, Guschina)13
3:28
1
4:21
11
4:12
00
264Sarapul Col of ME & IT: TarpidoS (Ashihmin, Gavryushov, Shergin)1
0:22
00
264Surgut SU: Celeron1800 (Karachikhin, Pleskach, Khaziakhmetov)4
0:41
00
264Ural FU: Greenfield Earl Grey (Stikhin, Shaekhov, Kanakaev)3
1:26
3
0:40
1
2:45
00
264*Orenburg Col of EI: Kumirs (Konstantinov, Danilow, Nikonov)7
1:15
8
4:34
00
264Perm RUE Col: SWAG (Azanova, Komarov, Veselovskih)5
1:44
4
3:09
00
264*Izhevsk STU Col: Xlebushek (Komyshev, Kirillov, Shmykov)11
1:46
1
1:21
7
2:58
00
264Lysva branch of PNRPU: Endless Bytes (Bogdanov, Pazderin, Babushkin)1
0:29
3
2:45
10
2:22
00
264Surgut SU: ChainikiGPT (Kolmagorov, Khuppatullinov, Velizhanskaya)5
0:57
00
264Syktyvkar SU: Green Tea (Arteev, Kabachevskiy, Turkov)7
4:57
2
1:53
2
3:00
00
264Izhevsk STU Col: 5-6 or 7-8 (Bichurin, Ugrin, Kozlov)5
1:46
1
1:32
1
2:04
00
264Nizhnevartovsk SU: untitled_team (Kostin, Barmin, Epifanov)3
1:39
1
1:22
00
264Perm NRPU: Samurai (Brednev, Batin, Lihachev)6
0:45
00
264Izhevsk STU Col: BRATVA (Tensin, Nabieva, Kyznetsova)1
0:50
1
1:47
1
0:36
1
2:11
1
2:28
00
264Tyumen IU: Trenbolon (Pelyuta, Tyshlek, Sizov)2
1:39
7
1:55
00
264Izhevsk STU Col: 18 RUS (Perevozchikov, Petrov, Gimranov)7
0:45
00
264*Izhevsk STU Col: OLYMPUS (Mosov, Kutyavin, Emelyanov)1
0:45
00
264Tyumen IU: Chaykhanovskiye (Khusnutdinov, Kartashov, Evstigneev)4
1:15
8
2:00
00
264Tyumen IU: Masters (Valiev, Cherepanov, Vlasenko)1
1:27
7
3:24
00
264Orenburg SU: Bandits (Akimov, Korabcov, Fedorov)3
4:14
2
1:44
8
4:57
00
264Nizhnevartovsk SU: CistoPoPrikolu(C++) (Nekrasov, Pronkin, Mukhamatdinov)4
1:38
5
2:50
2
2:26
00
264Tyumen IU: Cyber Catz (Moiseenko, Menschikova, Savchenko)5
2:43
3
3:48
3
3:20
2
3:44
00
264*Perm NRPU: Gnom (Khasanshin)2
1:02
00
264Chelyabinsk SU: 0xFFFFFF (Kruchinin, Galin, Volodin)11
4:45
1
4:37
7
3:46
5
4:11
00
264Orenburg SU: OSU (Rudakov, Gabzalilov, Sokolov)3
1:11
00
264Orenburg Col of EI: Divine (Kosyrev, Gadilyaev, Arslanbekov)20
4:49
3
4:41
2
4:55
1
2:15
00
264Berezniki branch of PNRPU: null (Kuznetsov, Tsubulin, Deryabin)7
2:35
1
3:11
00
264Novotroitsk br of MISiS: Legends (Oleynichenko, Cherkas, Prokhorov)1
1:06
11
4:44
00
264Nizhnevartovsk SU: Gachi coders (Elistratov, Strakhov, Tagirov)3
2:39
4
1:56
1
1:28
3
1:21
1
3:10
00
264South Ural SU: NiCool (Zhilin, Kazantseva, Nefedova)6
2:58
4
3:56
3
2:24
00
264Tyumen IU: BlowZRoof (Longortov, Kulinenko, Zhevnerovich)16
4:55
00
264Tyumen IU: VVN (Melnichenko, Yudin, Berlin)4
1:31
00
264*Kurgan SU: .NET NINJAS (Muhtarova, Kuliev)3
2:40
1
2:29
2
1:46
00
264Tyumen IU: Mafia (Yudin, Kosentsev, Kushko)7
2:34
1
1:19
1
1:24
00
264Tyumen IU: Dancing with tambourines (Emelyanova, Verbyshev, Israilov)1
1:29
00
264Nizhny Tagil SSocPedI: PRO-cats (Porshnjov, Epishkin, Andreev)20
3:59
8
3:29
2
1:36
9
3:16
00
264Izhevsk STU Col: Slizniki (Konkin, Kotov, Vezheev)2
3:01
2
1:36
00
264Perm RUE Col: GUF (Ufimtsev, Gerasimenko, Fetkulov)9
2:18
00
264Nizhny Tagil Col of MM: Kodo (Bizina, Shmakov, TSeilonskii)23
4:08
00
264Orenburg Col of EI: Plan B (Yusupov, Veretin, Chelnokova)5
4:26
00
264Ural FU: Feel it's so sad (Cherepanov, Moskovchenko, Mikhailov)00
264Ural FU: White Dragon's Store (Barinov, Skripkin, Kasianov)00
264Perm HSE: Hook spinoy (Kashin, Luzin, Sokhrannykh)00
264Izhevsk STU Col: Pravoved Rogatka Tovarisheskiy (Filippov, Stambolidi, Kabiev)00
264Izhevsk STU Col: ZOV (Shirobokov, Potapov, Sentyakov)00
264Perm HSE: Mini_Horses (Guseva, Zaozyorov, Alypov)00
264*Perm NRPU: Dupliki (Kuklina, Serebryakov)00
264Perm NRPU: Twoplusone (Masagutov, Gushyan, Beresnev)00
264Tyumen IU: Allcash (Shishkanov, Sidorenko, Ovsyannikov)00
264South Ural SU: DontKnow (Shevyakov, Tiutiukov, Tiutiukova)00
:22%12%2%5%35%6%11%17%15%38%0%
:25011528171994357242160